Sieć Ethereum właśnie osiągnęła nowy, wszechobecny poziom w codziennych transakcjach,

Opłaty za gaz wzrosły w górę.

Użytkownicy pytają, czy pojemność Ethereum 2.0 może obsłużyć rosnącą liczbę użytkowników.

The Trust Project jest międzynarodowym konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

cena etereum

Ethereum jest na rolce. Sieć łańcuchów blokowych właśnie osiągnęła nowy, niezmiennie wysoki poziom dziennych transakcji, podczas gdy opłaty za gaz w międzyczasie gwałtownie wzrosły.

Codzienny przepływ transakcji w Ethereum był napędzany przez szaleństwo Bitcoin Gemini w przestrzeni zdecentralizowanych finansów (DeFi), które doprowadziło rynek do szału. Według Dziennego Wykresu Transakcji Ethereum, rekordowy poziom został osiągnięty 17 września, kiedy liczba dziennych transakcji zarejestrowanych na poziomie 1 406 016. Ostatni raz zbliżyła się ona nawet do tych poziomów w styczniu 2018 roku, kiedy szaleństwo ICO było na szczycie.

Szybko rosnące opłaty za gaz
W międzyczasie opłaty za gaz gwałtownie wzrosły, a średnia opłata za transakcję eterową wyniosła ponad 11 dolarów w dniu 17 września, po czym nieco spadła do 7,60 dolarów w dniu 18 września. Częścią uroku wysyłania transakcji krypto walutowych mają być niskie opłaty, które są poniżej kursu rynkowego, więc rosnące opłaty za gaz są kolejną przeszkodą do pokonania. Jest to trend, który skłonił Coinbase Pro do zaprzestania ponoszenia kosztów, wybierając zamiast tego przekazywanie opłat za gaz Ethereum swoim użytkownikom.

Etereum 2.0
Gorączkowe tempo transakcji na platformie Ethereum sprawiło, że problemy ze skalowalnością sieci ponownie znalazły się w centrum uwagi. Podczas gdy społeczność kryptokurrency czeka na Ethereum 2.0 od pozoru wieków, nadal pozostaje pytanie, czy następna iteracja sieci będzie rozwiązaniem, na które liczą użytkownicy.

Ekonomista i handlowiec Alex Kruger zasugerował w tweecie, że liczba użytkowników DeFi może wynosić około 114.000, opierając się na jego obliczeniach na grzbiecie serwetki. Zaznacza on, że jest to niska baza w porównaniu z Coinbase, która może pochwalić się 32 milionami użytkowników, a zatem ma „ogromne pole do rozwoju“.

Całe fiasko CryptoKitties, w którym zatkała się sieć Ethereum, nie jest zbyt daleko w lusterku wstecznym dla użytkowników. Jeśli nowi użytkownicy zaleją przestrzeń DeFi, a przepustowość sieci jest już zbyt duża, czy społeczność cryptoKitties może oczekiwać, że Ethereum 2.0 będzie w stanie obsłużyć to obciążenie?

Emmanuel Marchal, dyrektor zarządzający i globalny szef sprzedaży w ConsenSys, powiedział niedawno podcastowi Coinscrum, że jest „bardzo pewny“ zdolności Ethereum 2.0 do naprawienia problemów ze skalowaniem sieci, dodając:

„Ethereum czerpie korzyści z tego, że największa społeczność przyjmuje i wspiera największą ilość badań wokół niego, prowadzonych nie przez jedną firmę, ale przez połączenie firm i niezależnych programistów. I [zostało to udowodnione] w ciągu ostatnich pięciu lat. Jest w stanie wprowadzać innowacje, a jednocześnie zachować bezpieczeństwo i suwerenność ekosystemu w pracy“.

Written by
admin